Arukalda talu

Raudoja, Anija vald

For sale 298000.00€
5 Rooms
140.0
/2 Storey
1940

Description:

Müüa ainulaadne ja kaunis renoveeritud talukompleks.

Peamaja:
Peamaja on ehitatud 1940 aastal ja saanud täieliku uuenduse 2002 aastal. Palgid on puhastatud ja soojustatud villaga ning paigaldatud tuuletõke ja kaetud laudisega. Esimesel korrusel on elutuba, vannituba, pääs keldrisse, veranda ja söögisaaliga köök. Elutuba on avar ning suure kaminahjuga ja eraldi väljapääsuga õue. Köögis on lisaks olemas soojamüüriga pliit. Teisel korrusel on ahi ja suurem lugemishall ning pääsud kolme magamistuppa. Põrandad on kaetud naturaalse puiduga ja esikus ning vannitubades plaatidega(põrandaküte). Majja on toodud allikavesi (ka sauna) ning kanalisatsioonina on paigaldatud kogumiskaev ja imbväljak. Olemas on 25A elektrit. Piirkonnas levib Viasat ning maja on signalisatsiooni valmidusega.

Saunamaja koos väliköögiga:
Sauna maja on ehitatud 2008 aastal. Maja on puitkarkassiga ning soojustatud villaga. Saunas on olemas suurem eesruum koos kaminaga. Dušširuumi põrandad on põrandaküttega ja saun ahjuküttega. Sauna taga on terrass pääsuga otse tiiki. Tiik on liiva ja savise põhjaga ning ca 2,4 m sügav. Sauna kõrval on suurem väliköök, kuhu on toodud sisse nii vesi kui ka elekter. Olemas on pliit ja suitsuahi koos vajalike tööpindade ja varjualuse söögilauaga. Väliköök on vaatega järvele.

Garaaž koos köögiga:
Hoone on ehitatud 2008 aastal ja puidust. Esimeses osas on suurem garaažipind koos tööpaigaga, kuhu on toodud sisse küte. Teine pool majast on olnud kasutuses liha ja kala töötlemise köögina. Tooraine säilitamiseks on olemas ka suur külmkamber. Hoone on varustatud veega ning olemas on boiler ja ka eraldi kanalisatsioon kogumispaagi näol. Maja taga on varjualune koos kahe suure suitsuahjuga. Ideaalne võimalus rajada omale väike suitsukala- või lihatööstus.

Küün:
Küün on ehitatud 1940 aastal ja jooksvalt hooldatud. Hetkel on küün üks suur tühi ruum ja kasutusele võetud kui panipaik. 2008 aastal on juurde ehitatud küünile kaks keskmise suurusega lisaruumi. Mõlemad ruumid on lukustatud ja riiulitega erinevate tööriistade tarbeks.

Ait:
Säilitatud ja osaliselt korrastatud on ka vanem ait. Osad ruumid on kasutusel panipaigana ning üks ruum on muudetud suviseks magamistoas. Soovi korral on võimalus muuta kõik ruumid kenadeks suvisteks puhketubadeks.

Aed:
Kasutatav hoov on ümbritsetud majale sobilikus stiilis lippaiaga. Hoovis on peamaja stiili jälgides ehitatud ka soojustatud koerakuut ning lastele mängumajake. Lisaks on säilitatud palju kõrghaljastust: tammed, vaher, kuused ja pähklipuud. Maja taha on tehtud ka väike viljapuuaed koos kasvuhoonega. Leidub erinevaid õunu, sõstraid ja vaarikaid.

Asukoht:
Maja on maanteest ca 200 m kaugusel ja varjatud suurte puudega- tagades sellega privaatsuse. Maanteelt viiv tee majani ning hoovis olev sõidurada ja parkla on tolmuvabad ja kõvakattega. Lähim pood on ca 3 km kaugusel. Maja asub Anija vallas ja Raudoja külas. Tallinnasse on siit vaid 38 km ehk ca 35 minutit autosõitu. Bussipeatus on majast ca 700 m kaugusel ja lähim suurim linn on Kehra ca 10 km.

Additional details:

Profile roof
Settlement
Garage 1 m2
Parquet
Possibility of furniture
Electricity
Room for saw timber
Farm building
Shower
Sauna
Forest nearby
Territory with a fence
Fireplace
Stove heating
combined
Floor heating
River water
Security system installed

Liisi Pajuste

+37253543927
liisi@prisma.ee