Pikk 51

Vanalinn, Tallinn

Müüa 299000.00€
3 Tuba
96.8
2/3 Korrus

Kirjeldus:

Müügile on tulnud tõeline vanalinna pärl – kahekorruseline korter, mille renoveerisid endale koduks professionaalsed sisekujundajad.

Kui soovid romantiliselt hämaras, paksude seinte ja vana aja hõnguga hubases kodus unustada, et väljapool seinu on 2020. aasta, siis on see korter just sulle. Seejuures saad autentsetes, südamega korda tehtud tubades nautida kõiki tänapäeva elu mugavusi.

Õdus korter asub kunagises tallipoiste majas, mis renoveeriti põhjalikult u 10 aastat tagasi – korda tehti fassaad ja trepikojad, paigaldati uus torustik, soojustatud kivikatus ja elektrisüsteem.

Korteri esimesel korrusel asub köök, wc ja avar tuba, mis võib täita nii elu-, magamis- kui töötoa funktsioone. Kolm suurt luukidega lõunapoolset akent annavad piisavalt valgust. Aknad on topeltraamiga, sisemine raam topelt pakettklaasiga.

Köögi töötasapind ja valamu on graniidist, õdusust lisab väike puupliit.

Katusekorrusele, endise tuvila ja pööningu asemele on ehitatud hubased väiksemad vintskapiga toad, saunaga duširuum ja wc ning klaasustega panipaik, kus kasutati ära vanad elutoa aknad. Katusekorrusele viib vana ja väärikas kirikutrepp.

Hubases ja mugavas korteris võib leida palju originaalseid keskajast pärit detaile, näiteks sajandeid vanu sahvriuks ja keskaegse laemaalingu fragmendid. Ka teised uksed ja lukud on vanad ning kannavad möödunud ajastute märke.

Korteris on massiivsed uued laudpõrandad, mis on töödeldud spetsiaalse puiduseebiga. See muudab põranda vastupidavaks ja aitab säilitada puu loomulikku tooni.

Tube saab kütta pottahjuga. Suure korstnajala kõrvale on ehitatud mõnus ahjupealne ehk leso, kus on talvel külma ilmaga hea raamatut lugeda või niisama tukastada. Ahju- ja pliidipuid saab hoida hoovil olevas kuuris.

Samuti on paigaldatud kaks õhk-õhk soojuspumpa, kuid korteril on ka gaasiliitumise valmidus ja võimalik paigaldada gaasiküte. Soe vesi tuleb 200-liitrisest boilerist, mis on paigaldatud sauna peale.

Korter asub kinnises ja vaikses sisehoovis, hoovimajas elavad 4 sõbralikku ja toredat naabrit. 15 korteriga KÜ on toimiv ja tegus.

Nii põhjalikult ja maitsekalt korda tehtud vanalinna kortereid tuleb müügile harva. Kui oled unistanud vanalinnas elamisest, aga pole leidnud seda õiget, oma kodu, siis see korter on just see, mida oled oodanud.

Tule vaatama!

Lisaandmed:

Saematerjali ruum
Kõrge lagi
Läbi mõne korruse
Eraldi sissepääs
Suletud aed
Asub pööningul
Mööbel
Pakettaknad

Roland Kore

+3725528598
roland@prisma.ee