Eha 8a

Tallinn

Description:

Villa Eha on arhitektuurimälestis, mille on aastatel 1945.-1946. kavandanud arhitekt Nikolai Kuzmin (Narva-Jõesuu rannahoone arh.). Funktsionalistlike joontega kapitaalse kivihoone juures on säilitatud kõik iseloomulikud detailid – stukk-reljeefid fassaadil (arhitekt Enn Roos), karniisid, plaatrõdud, õhulised metallist reelingpiirded, endisaegses võtmes trepikojad. Väärikad sepislahendused ja tammetoonis uksed-aknad on valmistatud ajaloolisi profiile järgides maja algupärandist lähtuvalt. Elamul on suurepärased proportsioonid, hea valgus ja värvilahendus harmoonia. Hoone tehnosüsteemid on täielikult kaasaegsed. Villa Eha renoveerimisel on ellu viidud kompromissitult parimad ja kvaliteetseimad lahendused väärtustades ajaloo pärandit ja väärikat arhitektuuri tagades seeläbi lugupidamist vääriva parima võimaliku tulemuse. Villa Eha sisekujunduse autor on Janika Veski.


Krunt


Villa Eha avarat krunti (2200m2) piirab esinduslik metallvarbadega aed. Aiast leiame ainulaadse enam kui 60 valgustiga efektse ja ökonoomse valguslahenduse. Õue kõnni- ja sõiduteed on sillutatud nunnakivi ning hinnalise punase ja halli graniidiga. Villa Eha hoovi lahenduse autor on arhitekt Kersti Lootus (ka Kadrioru Park).


Asukoht


Villa Eha asub Tallinna kesklinna miljööväärtuslikus piirkonnas põlise Kassisaba asumi vaiksel kõrvaltänaval. Linna kesksed väljakud ja pargid paiknevad Villa Ehast kõigest 10-minutilise rahuliku jalutuskäigu kaugusel.


Korterid


Korterid asuvad kahel põhikorrusel ja katusekorrusel. Osadel korteritel on avarad terrassid ja rõdud. Põhikorruste laekõrguseks on 3,30m. Üheksandal korteriomandil on eraldi sissepääs väljast, kokku on majas 13 korteriomandit. Äripinna kasutusvõimalusega on korteriomand nr 1 ja korteriomandid soklikorrusel. Iga korteri (va soklikorruse korteriomandid) tarbeks on olems suur panipaik. Soklikorruse ruumidele tagavad loomuliku valgustuse suured aknad.