Priisle tee 4

Tallinn

Kirjeldus:

Projekteeriti kaks korterelamut, mis peaksid andma lõpetuse Priisle asumile ja olema meeldivaks sissejuhatuseks lähenemisel Pirita jõe suunalt. Hoonete arhitektuur jätkab Lasnamäe modernistlikku joont. Selge ristikujuline põhiplaan annab hoone siluetile saledust, mida ilmestab selge värvilahendus ja puidu kasutamine katuse varikarniisis ja rõdupiiretes. Sissepääsu ilmestab eenduv puitkattega varikatus. Hooned on omavahel 90 kraadi pööratud, moodustades sissepääsude ette skvääri – puhkeala. Paekiviastang krundi põhjaosas on kogu pikkuses eksponeeritud. Skväär, teeserv ja eesõu on täiendatud kõrghaljastusega. Hoone ümbruse jalakäiguteed ja eesõu on kaetud tänavakiviga. Parklad on asfalteeritud.

Hooned on paigutatud krundile vabaplaneeringuliselt, kirde-edela suunaliselt. See annab hoonestusele elavust, suurendab korterite privaatsust ja annab kaugvaateid Pirita jõe orule, Viimsi poolsaarele, Tallinna ja Muuga lahele. Projekteeritud kaks korterelamut on analoogse plaaniga, hoonete välisviimistlus on erinev. Hooned on 8 – korruselised, soklikorrusega ja katuseterrassiga. Korrusel paikneb 2 ühetoalist, 4 kahetoalist, 1 kolmetoaline ja 1 neljatoaline korter. Neist 4-l korteril on rõdu. Korteritel on avatud plaaniga elutuba – köök ja duššiga vannituba. Korrusel on 4-korteri ploki ette moodustatud turvauksega lisaesik, kus on võimalik hoida jalgrattaid ja lapsevankreid. Hoone tänavakorrusele on planeeritud 6 korterit, korterelamu sissepääs on rõhutatud välisukse laia klaaspinnaga, eeskotta paigutatakse postkastid ja majajuht. Trepihalli keskel looduskivi või värvilise krohvviimistlusega sammas. Ühe hoone soklikorrusele on planeeritud 48 panipaika ja 2 rendipinda. Teise hoone soklikorrusele on planeeritud 14 panipaika ja lisaks 2 korterit. Korterite põrandapind asub reljeefi tõttu ümbritsevast maapinnast 1,5 – 2 m kõrgusel. Soklikorruselt on eraldi 2 väljapääsu või 4 (korteriga variandi puhul).


Välisviimistlus


Raudbetoonpaneelide viimistluseks on fassaadi põhiosas värviline krohvisüsteem V 1/I kivivillsoojustusel, soklikorruse, sissepääsu ja nurgarõdude osas patineeritud kolmekihiline RB paneel, väliskihi vormil hööveldamata laudise horisontaalne faktuur. Puitribide puit süvaimmutatud täisimmutatud (pruun süvaimmutus). Aknaraamid tumehallid, tubade osas PVC aknad ja rõduuksed


Siseviimistlus ja - kujundus


Sisekujunduse kontseptsioon on selge erinevate plokkide jaotus ja ekspluatatsioonikindlus. Avalike ruumide osas tugevad materjalid, trepid RB+ EPO. Peatrepp sissepääsust kuni 1-korruseni RB, peal klinkerplaadid. Pakume välja kaks erinevat korterilahendust, mida võib kombineerida nii majade kui erinevate korteritüüpide osas. Sisearhitektuurne kontseptsioon tugineb hoone modernsele välisilmele. Kujundatud korteri kõik ruumid lahendatakse ühtses harmoonilises võtmes, kasutades selleks läbitöötatud värvilahendust ning soodsa hinna- ja kvaliteediklassis materjale. Seinad on krohvitud kiviseinad või kipsseinad, värvitud pestava lateksvärviga. 1. korruse rendipindadel ja niisketes ruumides keraamiline plaat, korterites tubades laminaatparkett. Üldruumides sissepääsustsoonis tehaselise viimistlusega naturaalne betoon + tolmuvõõp, terratsoastmed, roostevaba teras, lifti uksed ja trepipiirded PVC plekk.


Krundi pind 5800 m2 Ehitusalune pind 1746 m2 Parkimiskohti 114 tk Kortereid 126 tk